2023.05.20. 20:38

Komlón is nyert a Gyöngyös, ismét Menyhárt lett a nyerőember

Sorozatban negyedik bajnoki győzelmét aratta a HE-DO B. Braun Gyöngyös, amely fellépett a bajnoki tabella hatodik helyére.

Menyhárt Máténak helyén volt szíve és az esze

A férfi NB I. 25. fordulójának mérkőzésén:

SPORT36-KOMLÓ–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 26–27 (15–15)
Komló, 700 néző. V.: Felhő F., Öcsi T.
KOMLÓ: Granic – Vaskó 4, SZUHAREV 6, Szunajko F. 1, JERKOVIC 6, Szöllősi O. 2, Hoffmann 2. Csere: Pásztori I. (kapus), Vekic 1, Takács B., GRÜNFELDER 1, Zobec 1, Melnyicsuk 2 (2), Vranac. Edző: Marosán György
GYÖNGYÖS: A. TOMICS 1 – SCHAFFER 8 (4), Gábori, Hegedűs M., Gerdán, Schmid 2, MENYHÁRT 7. Csere: HAMIDOVICS 5, Gráf, Jóga 1, Bura 1, Halász L. 1, Lakosy, Potisk 1. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–5, 12. p.: 7–7, 18. p.: 10–10, 24. p.: 13–13, 36. p.: 16–17, 42. p.: 20–21, 48. p.: 22–23, 54. p.: 25–25.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/2, ill. 4/4.

Ahogy egy hete a Csurgó elleni hazai győzelem (25–24) alkalmával, ezúttal is Menyhárt Máté bizonyult a gyöngyösiek nyerőemberének. A balszélső – aki ősztől a Komló játékosa lesz – hét gólt szerzett a találkozón, s az ő nevéhez fűződik az utolsó, két pontot érő találat is. Végig kiegyenlített mérkőzésen két gólnál nagyobb különbségre egyik csapatnak sem sikerült szert tenni.
MAROSÁN GYÖRGY: – Nem voltunk elég élesek. Hiányoztak a jó egyéni teljesítmények. Az egyetlen balszélsőnk elvesztése komoly gondokat okozott. A Gyöngyös mentálisan jobban teljesített.
BÍRÓ BALÁZS: – Érzelmekkel teli mérkőzést követően, most mi vagyunk a boldogabbak. Egy lépésre vagyunk attól, hogy a hatodik helyen végezzünk a bajnokságban. Dicséreti illeti a játékosaimat mert higgadtak maradtak, fontos szituációkban jó döntéseket hoztak.
KÖVETKEZIK: HE-DO B. Braun Gyöngyös–CYEB-Budakalász, május 26., péntek, 18.00.