Férfi NB I.: a hatvani albérlet nem hozott szerencsét a Gyöngyösnek

A vendég Tatabánya az utolsó tíz percben fordította a maga javára az eredményt.

Az utolsó másodpercekben Lakosy Máté előtt adódott egyenlítési lehetőség

A férfi NB I. 13. fordulójának mérkőzésén:

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–MOL TATABÁNYA KC 25–26 (16–13)
Hatvan, sportcsarnok, 800 néző. V.: Felhő F., Öcsi T.
GYÖNGYÖS: TOMICS 1 – Lakosy 1, Bura 2, Potisk 4, HEGEDŰS M. 4, Gráf 1, Edwards 3. Csere: Gyánti (kapus), Ubornyák 2, Bodor 1, Schmid, SCHÄFFER 4, Jóga, Pietruszko, Kovács G. 2. Edző: Bíró Balázs
TATABÁNYA: BARTUCZ – RODRÍGUEZ P. 5, Maras 1, Obradovics, Topic 1, Pergel 2, KRAKOVSZKI B. 8. Csere: Székely (kapus), Juhász Á. 4, Jadegari 1, Ancsin 1, Enomoto 3, Vajda H. Edzők: Sibalin Jakab, Cristian Ugalde
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–0, 12. p.: 6–3, 18. p.: 10–5, 24. p.: 13–9, 36. p.: 19–15, 42. p.: 20–18, 48. p.: 22–21, 54. p.: 23–25.
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 5/4.

Tíz perc után már 5–1-re vezettek a gyöngyösiek, bő negyedóra után pedig 10–5 szerepelt az eredményjelzőn. A tatabányaiak a 49. percben 22–22-es állásnál érték utol a házigazdákat, majd kétgólos előnyre tettek szert. Az utolsó fél percben a mátraaljaiak támadhattak a döntetlenért, de három másodperccel a vége előtt Lakosy Máté lövése a kapufán csattant.
BÍRÓ BALÁZS: – Nagy csatára késztettük a Tatabányát, talán megérdemeltünk volna egy pontot. Ötven percig mi vezettünk. Ez a mérkőzés jól leképezte a teljes őszi szezonunkat.
CRISTIAN UGALDE: – A Csurgó elleni vereség után nagy szükségünk volt erre a két pontra. Rengeteg volt az eladott labda, de örülök, hogy ennek ellenére is sikerült kiharcolni a győzelmet.