2023.12.09. 21:20

Férfi NB I.: csalódást keltett az egriek évzárója

Hiába a 40 százalékos hatékonysággal védő, 20 lövést hárító Ágoston Áron és a védelem jó teljesítménye, a gólokkal adósak maradtak az egriek. Az utolsó szalmaszálba kapaszkodó Fejér B.Á.L. Veszprém 24 találattal is otthon tartotta a számára létfontosságú két pontot.

Az egri Abdeldjalil Zennadiék (sárgában) adósak maradtak a gólokkal

Fotó: MARTOM LENART

A férfi NB I. 13. fordulójának mérkőzésén:

FEJÉR B.Á.L.-VESZPRÉM–QHB-EGER 24–21 (12–10)
Veszprém, Városi Sportcsarnok, 350 néző. V.: Hargitai G., Markó G.
VESZPRÉM: BALOGH T. – Hornyák B., Szuharev, TARABOCHIA 5, Bugyáki 2, Djukics 2, NURELDEN 9. Csere: Mojszilov (kapus), SZRNKA, Kristóf M. 2, Grünfelder 2, Vetési 2, Hári, Preszter. Edző: Danyi Gábor
EGER: ÁGOSTON – Lezák, Nastaj 1, Kiss G., Zennadi 3, F. SILVA 6 (4), TÓTH K. 5. Csere: Száva 2, Maracskó 1, Hebo, Bajus 1, Boros B. 1, Tóvizi 1, Döme. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–2, 12. p.: 5–3, 18. p.: 9–4, 24. p.: 10–6, 36. p.: 13–13, 42. p.: 17–15, 48. p.: 17–16, 54. p.: 20–17
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 1/–, ill. 4/4.

Bő negyedóra játék után már öt góllal vezetett (10–5) a házigazda. A vendégek igyekeztek tartani a lépést de csak a második félidő elején sikerült a magunk javára fordítani az eredményt. Tóth Károly üreskapus góljával 12–13-as állás szerepelt az eredményjelzőn, de az öröm nem tartott sokáig. A hazaiak újra elléptek két góllal, s hiába egyenlítettek az egriek 17–17-nél, nem tudtak átlépni az árnyékunkon. A hajrában magabiztosan tartotta előnyét a házigazda.
DANYI GÁBOR: – Nagyon fontos volt ez a két pont, megragadtuk az utolsó lehetőséget a bennmaradás kiharcolására. Nagyon jó mentalitással játszottunk, elsősorban a védekezésünk és a kapusteljesítmény volt extra. Akkor is megőriztük a tartásunkat, amikor a második félidőben az Eger átvette a vezetést.
TÓTH EDMOND: – Az utolsó szalmaszálba is kapaszkodik a Veszprém. Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk. Úgy tűnik, még mindig nem értünk meg arra, hogy idegenben is kiegyensúlyozott, jó kézilabdát mutassunk. Annyi hibát követtünk el, ami a mi szintünkön nem megengedhető.