2024.02.27. 21:12

Erőlködött a Gyöngyös az FTC ellen, de mind hiába

Szezonbeli harmadik egymás elleni mérkőzését is elveszítette a HE-DO B. Braun Gyöngyös az FTC-Green Collect együttesével szemben.

Bíró Balázs csalódottan nyilatkozott

A férfi NB I. 16. fordulójából pótolt mérkőzésen:

FTC-GREEN COLLECT–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 35–30 (20–18)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 600 néző. V.: Horváth P., Marton B.
FTC: Borbély – Imre B. 4, Bognár A. 6, Lékai 2, Füzi 2, Prainer 6, Szepesi Zs. Csere: Balogh Á. (kapus), Nagy B. 8 (5), Balogh Zs. 2, Pordán, Debreczeni 1, Pető Á. 1, J, Mikita, Bujdosó 3. Edző: Pásztor István
GYÖNGYÖS: Tomics 1 – Jaros 2, Ubornyák 4 (1), Hegedüs M. 2, Bodor 2, Potisk 9, Varsandán M. 2 (1). Csere: Podoba (kapus), Lakosy 1, Schmid 3, Edwards, Gyallai, Gráf 1, Jóga 1, Pietruszko, Kovács G. 2. Edző: Bíró Balázs
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–3, 12. p.: 7–8, 18. p.: 11–12, 24. p.: 16–15, 36. p.: 23–20, 42. p.: 26–21, 48. p.: 28–25, 54. p.: 32–27.
KIÁLLÍTÁSOK: 12, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 6/5, ill. 4/2.

Bő egy hét leforgása alatt három bajnoki mérkőzés szerepel a gyöngyösiek programjában. A szombati Telekom Veszprém elleni hazai találkozót követően kedden már a fővárosban volt jelenése a mátraaljaiaknak, majd szombaton Komlón vendégszerepelnek Varsandán Milánék. Az erőltetett menet ellenére az Elek Gyula Arénában is nagy tempóban kézilabdáztak a gyöngyösiek, még a 20. perchez közeledve is két góllal (11–13) vezettek. Ahogy azonban rendezték a sorokat a hazaiak, változott a játék képe. Bognár Alexék átvették az irányítást s a 38. percben már 25–20-ra vezettek. A legnagyobb különbség hatgólos hazai vezetésnél (46. perc: 27–21, 56. perc: 34–28) mutatkozott.
A 2023/2024-es szezonban a Magyar Kupa nyolcaddöntőjét és mindkét bajnoki találkozóját elveszítette a Gyöngyös a ferencvárosiakkal szemben.
PÁSZTOR ISTVÁN: – Lehet, hogy én jobban készültem egy-két dologra a mérkőzéssel kapcsolatban, mint néhány játékos. Ez látszott az első félidőben. A szünet után ez megfordult. Egyelőre vegyes a kép a találkozóról. Kellemetlen, nehéz ellenfél a Gyöngyös.
BÍRÓ BALÁZS: – Nem vagyunk egy szinten az FTC-vel. Erőlködünk, erőlködünk de nem tudunk föléjük nőni. Esélyünk sem volt a pontszerzésre. A játékosaim ezúttal is kihajtották magukat, ennek talán Komlón örülnek a legjobban.
KÖVETKEZIK: Carbonex-Komló–HE-DO B. Braun Gyöngyös, március 2., szombat, 18.00.

1. Veszprém 17 17 – – 701–453 34
2. Szeged 16 14 – 2 578–461 28
3. Tatabánya 17 12 – 5 522–476 24
4. FTC 16 10 1 5 521–472 21
5. Csurgó 17 9 2 6 492–488 20
6. Budakalász 17 9 – 8 476–493 18
7. Balatonfüred 17 8 – 9 444–462 16