2024.02.19. 12:22

Hatvani KSZSE: győzelemmel mutatkozott be az új edző

Füzesabonyban és Hevesen sem indult jól a 2024-es év. A tavaszi bajnoki nyitányon az FSC férfi és női csapata egyaránt vereséget szenvedett, amivel lépéshátrányba került a felsőházi rájátszásba jutásért folytatott küzdelemben. Hevesen a listavezető hengerelt.

Soós Péter tavaly ősszel az NB I/B-s Kispesti NKK csapatát irányította. Ezúttal Hatvanban vezényel

A női NB II. C-csoportjának 12. fordulójában:

STAVMAT FÜZESABONYI SC–VS DUNAKESZI 18–21 (9–11)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 150 néző. V.: Gyulai Á., Takács D.
FSC: Végh L. – Csomós A., Dohány V. 2, Ludvig-Tietze K. 1, Bocsi Sz. 5, Tamás-Lányi G. 4 (3), Dobos-Kovács V. 5. Csere: Szabó L. 1, Nagy L. Edző: Tamás Tamás.
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 1–3, 12. p.: 3–4, 18. p.: 5–5, 24. p.: 7–7, 36. p.: 12–13, 42. p.: 12–15, 48. p.: 14–17, 54. p.: 16–19.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/3, ill. 6/4
TAMÁS TAMÁS: – A védekezés és a kapusteljesítmény rendben volt. Támadásban rengeteg hibát vétettünk, ennek ellenére végig meccsben voltunk. Sajnos a végjátékban is megmaradt a bizonytalanság, így nem mi jöttünk ki győztesen a találkozóból.
KÖVETKEZIK: Mogyoródi KSK–STAVMAT Füzesabonyi SC, február 25., vasárnap, 16.00.

HATVANI KSZSE–CSÉPE SALGÓTARJÁNI SKC 34–23 (16–13)
Hatvan, sportcsarnok, 55 néző. V.: Babidorics B., Reszegi Cs.
HATVAN: Bárány P. – Vanda Sz. 3 (1), Molnár N. 2, Bense H, 1, Zsikla G. 8, Nagy A. 12, Kostyalik 6. Cserék: Túri Cs. (kapus), Sáfrán 2. Megbízott-edző: Soós Péter.
KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 6 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/1, ill. 2/1.
ANTALÓCZY PÉTER egyesületi elnök: – Ezzel a győzelemmel esélyünk maradt a felsőházba való kerülésre.
KÖVETKEZIK: Gödi SE–Hatvani KSZSE, február 24., szombat, 18.00.

Jelentős átalakuláson megy keresztül a Hatvani KSZSE
A klubvezetés egyelőre nem kívánt nyilatkozni a felnőttcsapatot érintő személycserékről, ugyanakkor tudva lévő, hogy új edző útmutatásai alapján készülnek Molnár Nikolették. A 31 éves Soós Péter az őszi idényben az NB I/B-s Kispesti NKK csapatát irányította, a fővárosiakkal novemberben történt kenyértörés. Arról, hogy mi indokolta az edzőváltást és elődje Bárány Zsolt marad-e a HKSZSE kötelékében szintén nincs információ. A Csépe Salgótarjáni SKC elleni első tavaszi bajnoki mérkőzésen új játékosként köszönthették a nézők Nagy Alexandrát (Esztergomi Vitézek), Kostyalik Vivient (Kispesti NKK) és Zsikla Gréta (Csépe Salgótarjáni SKC). Miközben az is tény, hogy a házi góllövőlistát 73 találattal vezető Szarvas Nóra valamint Kránitz Andrea, Pomozi Nikolett és Szarvasné Kaczur Dominika Salgótarjánban folytatja pályafutását. Szendrődi Lili a BVSC-Zugló, Dudás Éva az Ózdi KSI gárdájához szerződott. A távozók listája várhatóan tovább bővül.

JUVENTUS PANORÁMA HEVESI SE–GÖDI SE 27–48 (12–24)
Heves, sportcsarnok, 110 néző. V.: Gál V., Szikszay J.
HEVES: Juhász A. – Adácsi N. 2, Kakuk L. 2, Adácsi L. 9 (2), Molnár J., Kóczián E. 7 (1), Nagy E. 1. Csere: Kelemen G. (kapus), Steczina P. 3, Pásztor V. 1, Balázs P. 2. Edző: Makó Nándor
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 4 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 5/4.
MAKÓ NÁNDOR: – A 27 lőtt gól dicséretes, de amíg védekezésben a lányok nem hajlandók egymásért küzdeni, még a hasonló tudású csapatok ellen sem lesz esélyünk.
KÖVETKEZIK: Csépe Salgótarjáni SKC–Juventus Panoráma Hevesi SE, február 25., vasárnap, 16.00.

A női NB II. D-csoportjának 12. fordulójában:

BORSOD SK-MISKOLC–ESZTERHÁZY SC U21 41–20 (21–11)
Kazincbarcika, 40 néző. V.: Kincses Á., Leiter N.
ESC: Mrkva Z. – Soltó J. 3, Losonczi A. 1, Szabó K. 3, Kiss E. 1, Viszokai V. 1, Kun L. 3. Csere: Nyikon (kapus), Tóth Sz., Pálinkás D. 2, Bartók R. 2, Nagy K. 4, Gesztiványi L. Edző: Harsányi Kálmán
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–1, 12. p.: 8–1, 24. p.: 16–9, 36. p.: 26–12, 42. p.: 28–13, 48. p.: 32–13, 54. p.: 36–15.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 12 perc.
HÉTMÉTERESEK: 7/4, ill. 6/2.
HARSÁNYI KÁLMÁN: – Sok technikai hibát vétettünk és védekezhettünk volna sokkal jobban is, ugyanakkor a játékunk sokszor rendben volt. Nem úgy a helyzetkihasználás. Más célokkal kezdte a két csapat a bajnokságot, ez azért végig látszott.
KÖVETKEZIK: Eszterházy SC U21–Újfehértó-Kállósemjéni SZSE, február 25., vasárnap, 12.00.

A férfi NB II. C-csoportjának 12. fordulójában:

GÖDÖLLŐI KC–FÜZESABONYI SC 25–19 (14–7)
Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola, 50 néző V.: Bognár A., Novák P.
FSC: Halász R. – Molnár M. 3, Tamás T. 1, Hevér T. 1, Nagy B. 3 (1), Halász Sz. 3, Csapó P. Csere: Nagy D., Szabó P. (kapusok), Blazsek M. 3, Bakó B. 2, Orosz L., Varjú P. 1, Igó Á., Szabó P. 2.  Játékos-edző: Major Attila
AZ EREDMÉNYEK ALAKULÁSA. 6. perc: 4–2, 12. p.: 8–4, 18. p.: 10–5, 24. p.: 13–7, 36. p.: 16–8, 42. p.: 19–10, 48. p.: 21–13, 54. p.: 23–17.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 10 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 2/1.
MAJOR ATTILA: – Pontatlan, bátortalan támadások, támadásbefejezések jellemezték a csapatot. Sajnos csak görcsös akarás volt, a higgadt döntések hiányoztak.
KÖVETKEZIK: Füzesabonyi SC–Szinvaparti KSE, március 2., szombat, 18.00.