2024.03.04. 14:53

A pontazonosság nem a füzesabonyiaknak kedvezett

Győzelemmel zárta az alapszakaszt a Füzesabonyi SC férfi csapata az NB II. C-csoportjában. Az Eszterházy SC U21-es női gárdája előre hozott mérkőzésen maradt alul Hajdúböszörményben.

A füzesabonyiak győzelemmel zárták az alapszakaszt

A férfi NB II. C-csoportjának 14. fordulójában:

FÜZESABONYI SC–SZINVAPARTI KSE MISKOLC 33–21 (19–8)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 100 néző V.: Babidorics B., Reszegi CS. M.
FÜZESABONY: NAGY D. – MOLNÁR M. 5,  TAMÁS T. 6, BLAZSEK M. 7, HEVÉR T. 2, HALÁSZ SZ. 3, CSAPÓ P. 2 Csere: SZABÓ P. (kapus), Bakó B. 1, IGÓ Á. 5, ANTAL CS. 2. Játékos-edző: Major Attila
AZ EREDMÉNYEK ALAKULÁSA. 6. perc: 3–1, 12. p.: 8–1, 18. p.: 12–4, 24. p.: 16–5, 36. p.: 24–10, 42. p.: 28–12, 48. p.: 31–16, 54. p.: 31–19.
KIÁLLÍTÁSOK: 8, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: –, ill. 2/2.
MAJOR ATTILA: – A télen megszűnt Acélváros KK csapatából megerősített ellenféllel szemben a mérkőzés elejétől kezdve nagyon koncentráltan játszottunk. A védelem és a kapus nagyon jó együttműködéséből hamar több gólos előnyt szereztünk. Ez magabiztosságot adott, elbizonytalanította az ellenfelet. Kívülről talán könnyű győzelemnek tűnhet, de csak azért alakult így mert nagyon sok munkát és energiát tettek bele a játékosok. Az alapszakaszt ugyanannyi ponttal zártuk mint a negyedik Gödöllő, amely a jobb egymás elleni eredmény miatt került elénk. Az alsóházi rájátszásba a lehető legtöbb pontot visszük. Remélem tavasszal sok ehhez hasonló sikert érünk el.

A női NB II. D-csoportjának 14. fordulójában:

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–ESZTERHÁZY SC U21 36–30 (18–12)
Hajdúböszörmény, Városi Sportcsarnok, 100 néző. V.: Móré T., Pásztor A.
ESC: Mrkva Z. – Soltó J. 5, Losonczi A. 3 (2), Szabó K. 3, Kiss E. 2, Viszokai V. 3 (1), Barta Zs. 3. Csere: Nyikon (kapus), Ágó S., Kun L. 4, Nagy K. 2, Borbély 1, Lisznyai 1, Pálinkás 3, Huszár N. Edző: Harsányi Kálmán
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 2–2, 12. p.: 7–6, 18. p.: 8–8, 24. p.: 12–9, 36. p.: 23–18, 42. p.: 25–20, 48. p.: 30–23, 54. p.: 34–26.
KIÁLLÍTÁSOK: 6, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 2/1, ill. 4/3.
HARSÁNYI KÁLMÁN: – Sok gólt hagytunk ebben a mérkőzésben úgy elől, mint hátul. Túl nagy hibaszázalékkal játszottunk. Kevés volt a kiemelkedő egyéni teljesítmény.