Labdarúgás

2024.05.24. 12:29

Andornaktályán a Gyöngyöshalász: bronzra hajtók párharca

Győzelem esetén saját kezébe veszi a sorsát a Gyöngyöshalász SE, ehhez azonban három pontra van szüksége az ugyancsak bronzra hajtó andornaktályaiaknál a Heves vármegyei I. osztály 25. fordulójában.

Forrás: Heves Megyei Hírlap grafika

Szombat, 17.00:

MARSHALL-ASE (4.)–GYÖNGYÖSHALÁSZ (5.)

Andornaktálya. V.: Kósa Gábor (dr. Krózser, Décsi – Pest vármegyei játékvezetők).

Két fordulóval a bajnokság befejezése előtt még három csapatnak van esélye a bronzéremre. A jelenleg harmadik Heréd LC már korábban lejátszotta az utolsó előtti játéknapra kisorsolt meccsét, amelyen 2–0-s vereséget szenvedett az ezüstérmes Lőrincitől. A HLC előnye két pont a Marshall-ASE (4.) előtt, amely gárda még előzhet, ám ehhez előbb le kell győznie a Gyöngyöshalászt (5.), majd pedig következhet a bélapátfalvi záróra. Amennyiben a halásziak szombaton Andornaktályáról nyernek, akkor a 26. fordulóban a herédiekkel szembeni hazai rangadón dől el a harmadik pozíció sorsa. Az ASE szerdán „beáldozta” a füzesabonyi kupameccset (0–9) a csapat erősségei közül öten is a lelátóról figyelték a mérkőzést.

A gyöngyöshalásziak rápihenhettek a találkozóra, ám esetükben nem a terhelés a gond, hanem a figyelem hanyatlása, legalábbis az őszi idényhez képest. Labancz Róbert edző nem lehet elégedett az edzéslátogatottsággal, miközben Nádudvari Alextől elköszönt a vezetés, Sőregi Zoltán pedig ötödik sárga lap miatt nem áll rendelkezésre a szombati párharc alkalmával.

Forrás: Heol Sport facebook oldal