Férfi kézilabda Eb

2024.01.15. 16:19

Bánhidi Bence: Jobbnál jobb labdákkal tömtek, csak be kellett dobnom őket

A magyar férfi kézilabda-válogatott remek teljesítményt nyújtva 28-27-re legyőzte Szerbiát a a férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, s ezzel Izland elleni utolsó csoportmeccs eredményétől függetlenül már a középdöntőbe jutott. Bánhidi Bence volt a meccs hőse, a Szeged beállója kilenc gólt dobott.

MW

Bánhidi Bence (k) kapura dob a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság Szerbia – Magyarország mérkőzésén a müncheni Olympiahalléban

Forrás: MTI

Fotó: Czeglédi Zsolt

A C-csoport második fordulójában, az első meccsen Izland végletekig kiélezett csatában győzött Montenegró ellen 31-30-ra. A két verességgel álló délszláv csapat esélyei ezzel elszálltak, már semmiképpen sem juthat tovább ebből a négyesből – olvasható az Origón. A magyar csapat az első körben szintén megverte (26-24) a montenegrói válogatottat. Azért jelenti a szerbek elleni azt, hogy a magyar válogatott két forduló után már biztosította a helyét a kölni középdöntőben.

Bravúros győzelem

Chema Rodriguez szövetségi kapitány nem változtatott az alapcsapatán, és a kimaradók ugyanazok voltak, mint két nappal korábban. A kapus Andó Arián, továbbá Imre Bence, Krakovszki Bence, valamint Szöllősi Szabolcs nem kapott lehetőséget.

Az első félidő derekára két góllal vezettek a szerbek, de a beállós Bánhidi Bence gyönyörű lefordulása, Lékai és Rosta góljai után egy 4-0-s szériát produkált a lendületben jött magyar válogatott

– olvasható az Origón. Az első félidő hajrájához közeledve a magyar csapat tartotta a kétgólos előnyét, de a szerbek egy utolsó nagy rohammal egy gólra feljöttek az utolsó percben. A második félidőben a magyar válogatott Máthé Dominik és Bánhidi Bence vezérletével egyre jobban elhúzott, öt góllal is vezetett, a vége izgalmasan alakult, de egy gólt sikerült megtartani az előnyből, végeredményben 28-27-re nyertek a mieink. A győzelem után a több mint 1000 főnyi magyar közönség lelkesen ünnepelte kedvenceit vasárnap késő este Münchenben az Olympiahalléban.

Kevesen fogadtak volna rájuk

Chema Rodríguez szövetségi kapitány káprázatos magyar teljesítményről beszélt – írta meg a Magyar Nemzet.

Nagyszerű meccs volt, teljesítettük a tervet. A játékosok nagyon jó munkát végeztek, a különbség kiütközött. Mindenki szívvel küzdött, nagyon büszke vagyok a csapatra. Amikor ilyen játékosaik vannak, akkor könnyű az edzők dolga

– nyilatkozta a magyar csapat edzője.

Azt hiszem, nem sokan fogadtak volna arra, hogy két forduló után továbbjutunk ebből a nagyon erős négyesből. Iszonyatosan kiélezett ez a csoport, lement négy meccs, egy sem hozott 3 gólosnál nagyobb különbségű győzelmet. Egy-egy labdán, egy-egy jó vagy rossz döntésen múlik minden

– árulta el a válogatott csapatkapitánya, Lékai Máté.

A magyarok közül a legjobb egyéni teljesítményt Bánhidi Bence nyújtotta, aki 9 gólt dobott. Ő így beszélt az Origónak:

Ez nem elsősorban rólam, hanem a csapat teljesítményéről szólt. A srácok jobbnál jobb labdával tömtek, ezeket nekem csak be kellett dobnom, ami sikerült is. A lényeg nem én vagyok, hanem a csapat, amely időnként csúszott-mászott, időnként parádézott, de ami a lényeg: nyert! Nekünk ez a mérkőzés is olyan volt, mintha döntőt játszottunk volna

– nyilatkozta a magyar beálló.

Minden csapatsportban megvertük a szerbeket

A szerbek elleni siker azt jelentette, hogy egy naptári éven belül

válogatott szinten vertük meg Szerbiát labdarúgásban (Eb-selejtező), kézilabdában (Európa-bajnokság), kosárlabdában (női kosárlabda Eb), és vízilabdában (Európa-bajnokság)

– írta meg az Origó.

Izland ellen is szeretnénk nyerni, a maximális pontszámmal továbbjutni. Mindig csak a következő meccsre koncentrálunk, ebben rejlik az erőnk is. Ezekkel a srácokkal bármeddig eljuthatunk

– mondta el a Chema Rodríguez szövetségi kapitány a csoportmeccs rangadójáról Izland ellen. A hétfői szünnap után kedden Münchenben jön a C-csoport harmadik fordulója, amelyben először Montenegró és Szerbia csap össze. Majd este 20.30-tól következik a Magyarország–Izland mérkőzés.