2024.04.21. 12:51

Eszterházy SC: korán döntésre vitte az éllovas

Az éllovas fikarcnyi esélyt sem adva az egyetemistáknak, szűk negyedóra alatt döntött a pontok sorsáról.

Farkas József a gyenge kezdés miatt bosszús

A NB I/B 25. fordulójának mérkőzésén:

ESZTERHÁZY SC–SZOMBATHELYI KKA 20–32 (7–18)
Eger, Eszterházy-csarnok, 150 néző. V.: Fazekas Zs., Ónodi E.
ESC: Kozma – Zákányi, Iván E. 4 (2), Gazsovics, Pint L. 3 (1), Babinszky 6 (1), Szentkeressy-Kovács R. 1. Csere: Kiss-Gadányi, Mrkva (kapusok), Bernát, Tóth G. 3, Vass V. 1, Simon A., Losonczi, Zákovics 2. Edző: Farkas József
AZ EREDMÉNY ALAKULÁS. 6. perc: 1–3, 12. p.: 1–9, 18. p.: 4–12, 24. p.: 6–14, 36. p.: 13–22, 42. p.: 14–23, 48. p.: 15–26, 54. p.: 17–29.
KIÁLLÍTÁSOK: 4, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 9/4, ill. 4/3.

A 13. percben már 10–1-re vezetett a tabellát százszázalékos mérleggel vezető vasi gárda. Először 7–17-es állásnál vált kétszámjegyűvé a vendégek előnye, a legnagyobb különbség az 55. percben 17–31-nél mutatkozott.
FARKAS JÓZSEF: – Elégedett vagyok a lányok küzdésével, de a mérkőzés kezdéssel nem kifejezetten. Az ott összeszedett hátrányt nem tudtuk ledolgozni. A második félidőben produkáltunk egy rendkívül jó periódust, ezt kell tovább vinni a számunkra létfontosságú jövő heti mérkőzésre.
KÖVETKEZIK: Szigetszentmiklós NKSE–Eszterházy SC, április 27., szombat, 15.45.