2024.05.17. 20:43
Ha valami gyanús, inkább ne vásároljunk
Legyen gyanús, ha olyan adatot kérnek, amivel hozzáférhetnek pénzünkhöz. Az online csaláshoz sok esetben nem kell informatikai tudás sem.
Dr. Berndt-Iványi Judit a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési alosztályának megbízott vezetőjével is beszélgettünk a Kiberzsúron. Elmondta, a legegyszerűbb csalás, amikor a megrendelt, előre kifizetett csomagot nem adják fel az eladók, vagy nem azt küldik, amit tőlük megrendeltek. Ehhez sok tudás nem kell, sok ilyennel találkoznak, de sok apró csalásból lesz a sorozatos elkövetés. Gyanús lehet, ha valaki az adásvételnél nagyon kedves, mindenben segíteni akar, tolja át ránk a folyamatot, vagy linket kapunk tőle. Gondoljuk át, hogy az eladónak minek megadni adatainkat, ha fizetünk, vagy netbankolunk. Szerinte, ha van gyanús dolog, nem érezzük a bizalmat a másik iránt, szakítsuk meg az adás-vételt. Fontos az is, hogy inkább ismert, biztonságos oldalon vásároljunk.

Forrás: Gál Gábor/Heves Megyei Hírlap
Podcast-csatornánkat az Apple-termékeiden bárhova magaddal viheted. Kövess minket ott, vagy a Spotify-on!
Heol.hu podcast
- Gregor Bernadett és Szulák Andrea is Szihalomra tart, nem lesz meglepő, amit csinálnak
- Az életed nélkülem, avagy mi lesz veled, ha én már nem leszek?
- Tragédiák, traumák is fűződnek a bükkszenterzsébeti malom történetéhez
- A tudatos kalandor, Rakonczay Gábor Ostorosra is elvitte az óceáni élményt
- "Derűvel, életigenléssel bármilyen betegséggel együtt lehet élni" – díjat kapott a Cukorbetegek Egri Egyesületének elnöke