2024.05.22. 14:40
Eger-kupa: Bezzegh Sára, Stumpf Olivér és Pálok Alíz duplázott
Tíz sportszervezet képviseletében mintegy 80 fiatal nevezett az Eger-kupa utánpótlás versenysorozat 2. fordulójára.
Az U16-os fiú távolugrás legjobbai (balról): Szűcs Benedek, Karkus Zsombor és Nagy Dávid
Forrás: EVSI
Hevesből hét, Pest vármegyéből kettő, Borsod-Abaúj-Zemplénből pedig egy klub atlétái tehették próbára felkészültséget a Szentmarjay stadion kitűnő rekortán pályáján.
– Az U14-es lányok mezőnyét jelentős indulási kedv jellemezte, ezt mutatja, hogy 30 fiatal küzdött a helyezésekért, míg az U18-asoknál ez a szám szerényebb volt. Összesen 130 rajthoz állást regisztráltunk a 60 méteres síkfutásban és távolugrásban – közölte a szervezők nevében Fejes Péter.
A júniusban esedékes következő döntőn magasugrásban derül ki, hogy kik a legjobbak az U14-es, az U16-is és az U18-as korosztályban.
Az Eger-kupa 2. fordulójának dobogósai
U12-es leány meghívott, 60 m síkfutás:
1. Pálok Alíz (Egri VSI) 9,1 mp
2. Heinem Éva (Kemény DSE) 9,2 mp
3. Szabó Norina (Kemény DSE) 9,3 mp
U14-es leányok, 60 m síkfutás:
1. Bezzegh Sára (Gyöngyösi AK) 8,4 mp
2. Molnár Dorottya (Albertirsa) 8.5 mp
3. Szűcs Boglárka (Eötvös DSE) 8,6 mp
U16-os leányok, 60 m síkfutás:
1. Borbély Lotti (Egri VSI) 8.1 mp
2. Földi Jázmin (Egri VSI) 8.2 mp
3. Bábosik Flóra (Egri VSI) 8.5 mp
U18-as leányok, 60 m síkfutás:
1. Pilinyi Léna (Egri VSI) 8.6 mp
2. Czeglédy Sára (Egri VSI) 8.6 mp
3. Karsay Bíborka (Egri VSI) 8.7 mp
U12-es leány meghívott, távolugrás:
1. Pálok Alíz (Egri VSI) 397 cm
2. Heinem Éva (Kemény DSE) 386 cm
3. Szabó Norina (Kemény DSE) 367 cm
U14-es leány távolugrás:
1. Bezzegh Sára (Gyöngyösi AK) 448 cm
2. Nagy Gabriella (Ikarus BSE) 436 cm
3. Ademeyo Liza (Egri VSI) 430 cm
U16-os leány távolugrás:
1. Földi Jázmin (Egri VSI) 445 cm
2. Bábosik Flóra (Egri VSI) 436 cm
3. Katona Korinna (Egri VSI) 432 cm
U18-as leány távolugrás:
1. Karsay Bíborka (Egri VSI) 430 cm
2. Czeglédi Sára (Egri VSI) 425 cm
3. Sziráki Borbála (Egri VSI) 425 cm
U14-es fiúk, 60 m síkfutás:
1. Stumpf Olivér (Egri VSI) 8,4 mp
2. Prokaj Ákos (Egri VSI) 8,6 mp
3. Erdős Olivér (Egri VSI) 8,8 mp
U16-os fiúk, 60 m síkfutás:
1. Szabó András (Egri VSI) 7,3 mp
2. Karkus Zsombor (Egri VSI) 7,6 mp
3. Nagy Dávid (Kemény DSE) 7,7 mp
U18-as fiúk, 60 m síkfutás:
1. Balogh Ágoston (DVTK) 7,2 mp
2. Bozó Bálint (Egri VSI) 7,4 mp
3. Szemán Gellért (EVUK) 7,9 mp
U14-es fiúk, távolugrás:
1. Stumpf Olivér (Egri VSI) 487 cm
2. Prokaj Ákos (Egri VSI) 436 cm
3. Demeter Dániel (Egri VSI) 433 cm
U16-os fiúk, távolugrás:
1. Karkus Zsombor (Egri VSI) 507 cm
2. Szűcs Benedek (Egri VSI) 481 cm
3. Nagy Dávid (Kemény DSE) 481 cm
U18-as fiúk, távolugrás:
1. Bozó Bálint (Egri VSI) 567 cm
2. Balogh Ágoston (DVTK) 548 cm
3. Ádám-Szabó András (Egri VSI) 495 cm