Bajnok lett

2023.09.20. 20:06

Adácsi íjász lőtt legmesszebbre Ópusztaszeren

Nagy Zoltán, az Atkári Sportegyesület versenyzője győzött a történelmi távlövő íjászbajnokságon.

Szabó István

Nagy Zoltán a győztesnek járó díjjal

Forrás: beküldött fotó

Az adácsi Nagy Zoltán abszolút bajnokként zárta vasárnap az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban rendezett Történelmi Távlövő Országos és Nemzeti Bajnokság. A szép sikerről maga a győztes tájékoztatta portálunkat. Az Atkári Sportegyesület színeiben versenyző íjász az 51 év és a fölötti életkorúak modern íj kategóriájában ért el első helyezést, 389 méter távolságra repítve a nyilát, 16 méterrel megelőzve a kategória második helyezettjét. A verseny végeztével ez azt is jelentette, hogy egyetlen más kategória győztese sem tudta Nagy Zoltán teljesítményét túlszárnyalni.

A verseny egy fordulóból állt, minden versenyzőnek kategóriánként maximum 5 lövése volt. A lövéseket a gyorsaság és a pontosság kedvéért elektromos, lézeres távmérő eszközökkel mérték be.