KÉZILABDA

2020.02.08. 19:03

A Gyöngyös legyőzte a Balatonfüredet (videóval)

A Gyöngyös házigazdaként három góllal legyőzte a Balatonfüred csapatát a férfi kézilabda NB I szombati mérkőzésén.

Fotó: CZIMER TAMAS

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS – BALATONFÜREDI KSE 31-28 (16–9)

GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Urbán, MARKEZ 9 (5), Ubornyák 3, VILOVSZKI 5, HERCEG 8, Varsandán M.

Csere: Gödör (kapus), Papp B., NÉMETH T. 3, Hegedüs M. 1, Gábori 2, GERDÁN, Gráf, Újvari.

Edző: Konkoly Csaba

BALATONFÜRED: Andó – Pedro Rodriguez 1, Jimenez, TOPIC 4, Shinkel 2, ZDOLIK 7, Bóka 1.

Csere: Bősz (kapus), Szűcs B., Vajda, Varga M., Déber, Németh B., SZÖLLŐSI B. 4, Ág, MÁTHÉ D. 9 (3).

Edző: Csoknyai István

Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 1100 néző. V: Hargitai G., Markó G.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1-1, 12. p.: 3-2, 18. p.: 8-4, 24. p.: 11-5, 36. p.: 18-13, 42. p.: 19-15, 48. p.: 21-19, 54. p.: 25-23.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3.

Konkoly Csaba: – Végig rendkìvül motiváltak voltunk. A szünetre megnyugtató előnyt szereztünk, s amikor a kulcsjátékosokat pihentetni kellett, a cserék is jól tartották az eredményt. Nagy lelki erőről tettünk tanúbizonyságot, nyomás alatt is jól teljesìtettünk.

Csoknyai István: – Az első félidőben megmutattuk, hogy nem szabad kézilabdázni. A szünetre kialakult hétgólos hátrány semmi jóval nem kecsegtetett, ennek ellenére visszajöttünk a meccsbe, de később döntő helyzetekben hibáztunk.